29-9X(-8)=101


De miért? Tulajdonképpen itt 29- (-72) van, igaz? Ha 29 almából kivonok -72 almát, az hogy lesz 101 alma?



2023. júl. 25. 22:19
1 2
 11/16 krwkco ***** válasza:
100%

"Neked 72 alma plusszod lesz a mérlegben."

Vagy más szóval 72 almányi követelésed lesz.

2023. júl. 26. 11:06
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Tartozol két almával két embernek = 4 almával tartozol (-2*2=-4)

Kapsz két almát két embertől = 4 almád van (2*2=4)

emberenként almával tartozol, de az emberek száma kettővel csökken =+4 almába vagy (-2*-2=4)

2023. júl. 26. 17:08
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok ezt akartam irni: emberenként két almával tartozol, de az emberek száma kettővel csökken =+4 almába vagy (-2*-2=4)
2023. júl. 26. 17:09
 14/16 anonim ***** válasza:

Kérdező, ez itt a lényeg: "Ezeknek a mondatoknak semmi értelme."

Alma*alma az amúgy almanégyzet lenne.

2023. júl. 29. 08:50
 15/16 Szjger_IluvMáday válasza:
100%

29-9×(-8)=101

Mert:

Műveleti sorrend, 9×(-8)=(-72)

Mert mínusz szorozva plusszal az mínusz.

29-(-72)=101

Mert:

-(- = +

Tehát ha ezt -(- látod, akkor a két számot simán össze kell adni, mint a 2+2.


Ez a példa 29-9×(-8)

Ugyan az mint ez 9×8+29


És az alsót könnyen ki lehet számolni.

2023. aug. 15. 23:40
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha 2db adósság dupla összeg, akkor -2db az negatív adósság, tehát ugyanakkora követelés. Így, hogy külön nevén neveztük előjel szerint, már nem is olyan megtévesztő az a "sok" (kettő) kicsi csík.
2023. aug. 16. 06:19
1 2