29-9X(-8)=101


De miért? Tulajdonképpen itt 29- (-72) van, igaz? Ha 29 almából kivonok -72 almát, az hogy lesz 101 alma?



2023. júl. 25. 22:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
70%
Mert -9*(-8) az 72, nem pedig -72
2023. júl. 25. 22:29
 2/16 anonim ***** válasza:
85%
Mert a 29-hez így voltaképpen hozzáadód azt a 72-t. - es - az +
2023. júl. 25. 22:31
 3/16 anonim válasza:
100%
MINUSZ szor MINUSZ az PLUSZ
2023. júl. 25. 22:32
 4/16 A kérdező kommentje:
-9 alma szorozva -8 almával az hogy lesz +72?
2023. júl. 25. 22:51
 5/16 A kérdező kommentje:
Ha tartozok 9 almával és azt megszorzom 8 tartozás almával, akkor nem értem, hogy milyen logika mentén tud ez kijönni +72-re.
2023. júl. 25. 22:57
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

"-9 alma szorozva -8 almával"


"tartozok 9 almával és azt megszorzom 8 tartozás almával"


Ezeknek a mondatoknak semmi értelme.


Inkább képzeld ezt:


-5*(3-3)=-5*0=0


Most nézzük akkor azt, hogy


-5*(3-2)=-5*1=-5, illetve

-5*(3-1)=-5*2=-10


Eddig remélem nem vitás, hogy mi történik, folyamatosan nagyobb számmal szorzom a -5-öt, többet veszek belőle: először 0-t, majd 1-et, majd 2-t, stb...


Na de mi történik, ha a másik irányba indulok el?


-5*(3-3)=-5*0=0


-5*(3-4)=-5*-1... Ennek értelemszerűen, hogy a fentiekkel konzisztens legyen, 5-tel kell nagyobbnak lennie, mint az előzőnek, tehát nem lehet más, csak 5! Hasonlóan, -5*(3-5)=-5*-2=10


-5*(3-5)=-5*-2=10

-5*(3-4)=-5*-1=5

-5*(3-3)=-5*0=0

-5*(3-2)=-5*1=-5

-5*(3-1)=-5*2=-10


Tehát a válasz, hogy egész egyszerűen így konzisztens a matematika, ha két negatív szám szorzata pozitív.

2023. júl. 25. 23:14
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Nézzük a szamegyenesen; +29-en állunk, ebből kell kivonni kilencszer -8-at, ami összesen -72. A kivonás azt jelenti, hogy a negatív irányba kell menni, feltéve ha pozitív számot vonunk ki. Itt azonban negatív számot vonunk ki, ami azt jelenti, hogy az ellentétes irányba kell 72 egységnyit haladni, így jutunk a 101-re.
2023. júl. 26. 01:11
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Az alapiskolás matekszabályok nem változnak a 16 éves regisztrációs korhatárt betöltött gyakorizók számára sem!

:-)

2023. júl. 26. 04:15
 9/16 anonim válasza:
100%

5: Hátha a tartozásodat megtöbbszörözöd, akkor nő a tartozásod. Ha utánna negálod akkor tobbleted lesz.


-9 x 8 = -72

-9 x -8 = 72


De felirhatjuk ugyis hogy a -8 -at szétbontjuk, 8 x (-1) -re.

(-9 x 8) x (-1) = 72

2023. júl. 26. 05:54
 10/16 krwkco ***** válasza:
100%

"Ha tartozok 9 almával és azt megszorzom 8 tartozás almával, akkor nem értem, hogy milyen logika mentén tud ez kijönni +72-re."

Ha valaki kölcsönad neked 9 almát és megeszed, akkor -9 alma lesz a mérleged. Ha 8-szor zajlik le ez az "ügylet", akkor a mérleg -72. De ha nem 8-szor, hanem -8-szor, az azt jelenti hogy az üzletkötés fordított módon zajlik le. Vagyis nem neked, hanem az üzletfelednek lesz 72 alma tartozása. Neked 72 alma plusszod lesz a mérlegben.

2023. júl. 26. 11:04
1 2