2023. jún. 23. 19:14
1/3 anonim válasza:
T=72 alfa=32,73°
T = b^2*sin(alfa)/2 => b=
béta=(180°-alfa)/2
T=a*b*sin(béta)/2 => a=
2/3 anonim válasza:
vagy
T = a2 * sinBÉTA * sinGAMMA / 2sinALFA
T = b2 * sinALFA * sinGAMMA / 2sinBÉTA
és kész
3/3 anonim válasza:
Másik megoldás: legyen az alap hossza x, az alapra merőleges magasság m. A magasság merőlegesen felezi az alapot és a szárszöget, így egy derékszögű háromszögben tudunk egy összefüggést felírni:
1. A háromszög területe: 72 = (x*m)/2
2. A félszög tangense: tg(16,365°) = (x/2)/m
Ezzel egy kétismeretlenes egyenletrendszert kapunk.