Egy egyenlő szárú háromszög területe 72 cm^2, az alappal szemközti szöge 32,73°. Mekkorák a háromszög oldalai?

2023. jún. 23. 19:14
 1/3 anonim ***** válasza:

T=72 alfa=32,73°


T = b^2*sin(alfa)/2 => b=



béta=(180°-alfa)/2


T=a*b*sin(béta)/2 => a=

2023. jún. 23. 19:24
 2/3 anonim ***** válasza:

vagy


T = a2 * sinBÉTA * sinGAMMA / 2sinALFA

T = b2 * sinALFA * sinGAMMA / 2sinBÉTA

és kész

2023. jún. 23. 20:48
 3/3 anonim ***** válasza:

Másik megoldás: legyen az alap hossza x, az alapra merőleges magasság m. A magasság merőlegesen felezi az alapot és a szárszöget, így egy derékszögű háromszögben tudunk egy összefüggést felírni:


1. A háromszög területe: 72 = (x*m)/2

2. A félszög tangense: tg(16,365°) = (x/2)/m


Ezzel egy kétismeretlenes egyenletrendszert kapunk.

2023. jún. 23. 21:44