Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Kaphatok segítséget? (Matek)

Kaphatok segítséget? (Matek)

Figyelt kérdés

Egy derékszögű háromszög rövidebb befogója 10 cm, az egyik szöge 60°-os. Mekkora a másik befogó és az átfogó?


Másik:


X=4 Y:-3


1 3

- X+ 3Y -(x-y):-

4 2


2010. okt. 11. 20:44
 1/3 A kérdező kommentje:

A második példa összeesett, tehát:


egy negyed + 3 y - (x-y) : három ketteddel

2010. okt. 11. 20:45
 2/3 anonim ***** válasza:

Egy derékszögű háromszögről van szó. Ezek szerint ha az egyik szöge 60 fokos, akkor a másik 30 fok, így jön ki a belső szögek összegeként a 180 fok.


A kiszámítási mód nagyban múlik azon, hogy 10/11/12 osztály melyikébe járunk. Én az általános sinussal számolnám, de lehetne erre a 10.-ben tanult sinust (szemben lévő befogó és átfogó hányadosa) is felírni.

2010. okt. 12. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az előbbi válaszoló vagyok: visszanéztem, hogy mekkora a másik befogó, de nem tudtam kihámozni a leírtakból.


Ezért ezt ajánlom:


A két befogó legyen a és b.

Ez esetben tudjuk, hogy

a osztva sin alfával egyenlő b osztva sin bétával.


Ide kell behelyettesíteni és megvan az eredmény.


Ha nem ismerjük esetleg a fenti általánosított sinust, akkor felírnék az oldalakra és szögekre egy tangenst és egy sinust, azokból már kijönne egy egyenletrendszer.

2010. okt. 12. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!