Kaphatok segítséget a fizika feladattal kapcsolatban?


80 kg tömegű ember a 20 kg tömegű vödröt 5 m magasra kézben viszi fel.Mekkora a munkavégzés hatásfoka?


7.es vagyok,és beteg voltam mikor ezt vettük.Ha kidolgoznátok egy minthapéldát(adatok,számolás, stb)nagyon megköszönönném.

14/F


2010. máj. 31. 20:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Mi múltkor ezt csináltuk,de nem vágom :D
2010. máj. 31. 20:06
 2/7 A kérdező kommentje:
Akkor egy úton járunk ... :D
2010. máj. 31. 20:14
 3/7 anonim válasza:
20% de ne kérdezd miért.
2010. máj. 31. 20:14
 4/7 anonim válasza:

80 kg+ 20 kg összeadod és elosztod az 5 m-rel.

de nem tuti xd :D

2010. máj. 31. 20:16
 5/7 anonim ***** válasza:
Miért humor kategóriában van?
2010. máj. 31. 20:19
 6/7 anonim ***** válasza:

Egyszerű. Gondold végig. Hogy számolsz hatásfokot? Hasznosuló mennyiség osztva a befektetett összes mennyiséggel.

Ezesetben munkavégzés, tehát:

η = ΔWh / ΔWö

A munka képletét behelyettesítve:

η = (F*s)h / Δ(F*s)ö

A hasznos munka, hogy az 20 kg-mos vödör felkerül 5 m-re.

Az összes, hogy a vödörrel együtt az ember is felkerül. Tehát az előbbi képlet alapján:

η = (200N*5m) / (800N+200N*5m) = 0,2 (*100)= 20 % a hatásfok

2010. máj. 31. 20:19
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi, ezt áttanulmányozom.

Ám egyéb kategóriába akartam, de humor lett belőle.bocsi :D

2010. máj. 31. 20:35