Kémia leckék segítséget kaphatok valakitől? :D


1. Hány elektronja van a nitrát anionnak?


2. Melyik vegyület nem a propil-formiát konstitúciós izomere? 2-metilpropánsav, Etil-acetát, Butánsav, Bután-2-on


3. Próba során 370 g propánsav keletkezett. Hány g ezüst vált ki a reakció során? 216 g, 432 g, 864 g, 1080 g


2011. febr. 5. 13:37
 1/5 DudoloPocok ***** válasza:

1- No3 2- tehát A N elektronjai száma+3*O elektronjainak száma+2

rendszán= elektronszám : N-7, O-8


az elektronok száma 7+24+2=33

2011. febr. 5. 15:01
 2/5 DudoloPocok ***** válasza:

2 propil formiát : CH3-ch2-ch2-cooh - c4h8o2

2-metilpropánsav : ch3-ch(ch3)-cooh - c4h8o2 ez igen

etil acetát: ch3-ch2-coo-ch3 c4h802 -ez igen

butánsav : ch3-ch2-ch2-cooh c4h802 -ez igen

bután2-on (etil-metil keton) ch3-ch2-co-ch3 -c4h10o -ez nem

2011. febr. 5. 15:17
 3/5 DudoloPocok ***** válasza:
3 milyen próba ? ezüsttükör ?
2011. febr. 5. 15:18
 4/5 DudoloPocok ***** válasza:

ha aldehid -igy ezüsttükör-próbáról van szó -akkor egy mól sav mellett 2 mól ezüst válik ki


2 Ag(+) + 2 OH(-) +R-CHO = 2 Ag + H2O + R-COOH


propánsav mólsúlya : ch3-ch2-cooh - 74 g


74 g propán sav esetén 2*107,87 g ezüst válik ki

370g esetén x ezüst


x=2*107,87*370/74=1078,7 g ( 10 mólnyi )

2011. febr. 5. 15:29
 5/5 férfiú válasza:
Mozaik tanulmányi verseny?:)ÜGYES
2011. febr. 6. 16:55