Elmagyarázzátok nekem?

Figyelt kérdés

Csupán a megértésére vágyom. Ábrázoló geometria beadandó feladatok egyike.


Hasáb transzformálása:


Adott egy dőlt sík, Szerkesszen transzformálással olyan szabályos hatoldalú hasábot, amelynek az adott síkra illeszkedő alaplapja köré 4 cm sugarú kör írható, a hasáb oldalai pedig négyzetek!


Meg kell rajzolnom az x1,2 tengelyt. A dőlt sík az az amikor a körüljárási irány megegyezik a *tükörképnél* Tehát ugyanúgy néz ki az alakzat az x1,2 mindkét 'oldalán'. Nem kell túlságosan magas hasábot felvennem az is stimm. Meg olyan hatszöget kell alapnak szerkeszteni, hogy a 4 cm kör köré férjen. Viszont magával a szerkesztéssel hadilábon vagyok. De elég csak szóban elmondani röviden, mert úgyis nekem kell megszerkeszteni meg megérteni. Mert az ábrázoló szemléletesbe már haladóknak van fent és a kezdőkben sem ugyanígy van... de még hasonlót sem találtam. Igazából nem írja, de szerintem kell 3D-s képet is rajzolnom. Azzal gond nem lenne csak a szerkesztéssel.

Köszönöm előre is a segítséget :)


2010. okt. 10. 13:55
 1/1 Ignis Subdialis ***** válasza:

Mondjuk szerintem azóta már rég le is adtad azt a feladatot. :) Ha nem, akkor tudom javasolni Petrich ábris könyvét, ha ME, akkor az egyetemi könyvtárban megtalálod, de feltételezem, hogy máshol is tartják.

Amúgy szerintem amit elsőként meg kéne érteni, az a dőlt és a feszített sík közötti különbség, hogy ne csak a "körüljárási irány" különböztesse meg őket, mert az ábrázoló geometria a fejben lévő térbeli absztrakciós képességet teszi próbára. Persze sokaknak azért van ezzel problémájuk, mert nem vették komolyan az általános iskolai rajzórákat, aminek épp az a célja, hogy az ilyen készségek fejlődjenek.

2010. nov. 11. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!