Matek hogy kell? segits lécci am szöveges feladat

három nyuszi megevett egy halom káposztát. A legkisebb megette az összes felét. A kőzépső a káposzták harmadánál 2- vel kevesebett evett meg, mig a legnagyobb a káposzták hetedénél 4-gyel többet. Hány káposztát ettek meg együtt? és külön-külön? hogy kell?
2010. okt. 8. 15:42
 1/5 anonim ***** válasza:

42-26-16 az eredmény, de nem árulom el, hogyan.

neked is maradjon valami

2010. okt. 8. 15:56
 2/5 anonim ***** válasza:
60%

Szia a megoldas a kovetkezo:


x/2+x/3-2+x/7+4=x (Ez az egyelet amit meg kell oldani)


x/2+x/3+x/7+2=x


21x+14x+6x+84 =42x


42x = 41x+84


x=84.


Adj zold pacsit ha elegedett vagy.

2010. okt. 8. 17:58
 3/5 A kérdező kommentje:
mi ez a jel a számok elött /?és mennit ettek meg külön külön és eggyütt? am köszönöm kedves utolsó
2010. okt. 8. 18:47
 4/5 anonim ***** válasza:
Hat.... a "/" jel osztast jelent x osztva 2 ugy jelolom hogy x/2.Amugy per jelnek is mondjak.
2010. okt. 8. 19:09
 5/5 anonim ***** válasza:
te hanyadikos vagy?
2010. okt. 8. 19:57