Valaki segít megoldani ezeket a szöveges feladatokat?


A)Egy osztály tanulói egy földrajz projekten dolgoznak hétvégén. Lehet önállóan dolgozni vagy fiu-lány párban. A fiúk kétharmada és a lányok háromötöde dolgozik párban. Az osztály tanulóinak hányad része dolgozik önállóan?


B)Két fiú kerékpárral indult egy közeli városba reggel 9-kor. Úgy tervezték hogy déli 12 órakor érkeznek meg. 10:30-kor látták hogy 1.5 kilométerrel többet tettek meg, mint az út felé. Ugyanolyan sebességgel haladtak tovább az út hátralévő része alatt is, így 11:45-kor megérkeztek a célvárosba. Hány kilométerre van a két település egymástól?



2023. márc. 14. 21:10
 1/4 anonim ***** válasza:

A) f: fiúk, l: lányok, o: osztály


2/3*f=3/5*l => f=9/10*l => o=19/10*l => l=10/19*o => f=9/19*o


Önállóan dolgoznak:

1/3*f+2/5*l=3/19*o+4/19*o=7/19*o

2023. márc. 14. 21:18
 2/4 anonim ***** válasza:

B) a két város távolsága x km.


1. rész: idő: 1,5 h út: x/2+1,5 km sebesség: (x/2+1,5)/1,5 km/h

2. rész: idő: 1,25 h út: x/2-1,5 km sebesség: (x/2-1,5)/1,25 km/h


A két sebesség egyenlő.

(x/2+1,5)/1,5 = (x/2-1,5)/1,25

...

2023. márc. 14. 21:26
 3/4 krwkco ***** válasza:

A. Mivel úgyis csak az arányok számítanak, tegyük fel, hogy a fiuk száma 18.

Akkor a párok száma 12. A párban dolgozó lányok száma szintén 12. A lányok száma 20.

Az osztály létszáma 38. Az önállóak aránya (6+8)/38=7/19.

2023. márc. 15. 09:29
 4/4 krwkco ***** válasza:

B.

Az utat 2 óra 45 perc=11/4 óra alatt tették meg. 11/8 óra alatt érkeztek a feléhez. Az indulás után másfél, vagyis 12/8 óra múlva, a felét elhagyták 1/8 órával azaz 1,5 km-rel. A teljes út ideje 22-szer több, mint az 1/8 óra. A megtett út 22*1,5=33km.

2023. márc. 15. 09:38