Hogy kell megállapítani egy egyenlet normálvektorát és egy koordinátáját és hogy kell megoldani ezeket a feladatokat?


Még mielőtt megjelennének a kötekedők,azért nem oldottam meg magamtól ezeket mert nem tudom megoldani.Valaki esetleg segít megoldani ezeket a feladatokat és elmagyarázza őket?


1.Az egyenes egyenlete -6x+5y=12. Adja meg az egyenes egy lehetséges normálvektorának koordinátáit és egy az adott egyenesen lévő pont koordinátáit!


2.Igaz vagy hamis?

-Ha egy gömb sugarát a felére csökkentjük,akkor térfogata negyedrészére csökken.

-Létezik olyan sokszög,amelyben a belső szögek összege 720°.


3.Egy rozsszem átlagos tömege 3,2*10^-2 g.Hány rozsszemet tartalmaz 1 t rozs?

(Ezt a feladatot megtaláltam a neten de az alapján a magyarázat alapján sem értem :( )

Nagyon sokat segítenétek!



2020. ápr. 19. 21:19
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

1) A*x+B*y=C egyenlet normálvektora: n(A;B), másik kérdéshez: minden x értéken értelmezve van egy függvény, úgyhogy válassz ki egy random x értéket, és helyettesíts be, így megkapod az y-t is.


2)V=4/3*r^2*pi, legyen a sugár 1, kiszámolod a térfogatot, majd számold ki r=0,5 esetén is, és nézd meg hogy negyede lesz-e

Egy sokszög belső szögeinek összege: (n-2)*180, ezt egyenlővé teszed 720-szal, és ha n-re egész szám jön ki, akkor van ilyen sokszög.


3) 1 tonna=10^6 g, kérdés hányszor nagyobb 10^6 g egy rozsszem tömegénél, ennyi rozs lesz egy tonnában.

2020. ápr. 19. 22:01
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi a térfogatnál elírtam r^3 és nem r^2.
2020. ápr. 19. 22:11
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
2020. ápr. 19. 23:26