1 Egy villámlás után a dörgést 6 másodperces késéssel hallottunk. Milyen messze volt a villám? (Vedd figyelembe, hogy a villám fénye gyakorlatilag azonnal ejut a szemünkbe) 2 Egy kísérletben a taps visszhangja 0,3 másodperc alatt ért vissza az 50 méterre lévő házfalról. Mekkora volt a hang sebessége a kísérlet közben?2020. febr. 28. 16:29
1/3 anonim válasza:
A hang a levegőben 3mp alatt tesz meg egy km-t és a villámlás és a mennydörgés közötti időt ell kell osztani hárommal és megkapod km-ben. Majd írom a következőt is nemsokára ha kell még.
2/3 anonim válasza:
Természetesen nem figyelembe véve a külső behatásokat, mert nem erre épül a feladat.
3/3 anonim válasza:
2.
s=v*t ---> v=s/t
t=0,3s
s=50+50m
v=?