Korai öröm kérdése:

Segítettek a fizika házimban? Az alábbi szöveges feladatokat kell megoldanom

1 Egy villámlás után a dörgést 6 másodperces késéssel hallottunk. Milyen messze volt a villám? (Vedd figyelembe, hogy a villám fénye gyakorlatilag azonnal ejut a szemünkbe) 2 Egy kísérletben a taps visszhangja 0,3 másodperc alatt ért vissza az 50 méterre lévő házfalról. Mekkora volt a hang sebessége a kísérlet közben?
2020. febr. 28. 16:29
 1/3 anonim válasza:
100%
A hang a levegőben 3mp alatt tesz meg egy km-t és a villámlás és a mennydörgés közötti időt ell kell osztani hárommal és megkapod km-ben. Majd írom a következőt is nemsokára ha kell még.
2020. febr. 28. 16:39
 2/3 anonim válasza:
Természetesen nem figyelembe véve a külső behatásokat, mert nem erre épül a feladat.
2020. febr. 28. 17:04
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

2.

s=v*t ---> v=s/t

t=0,3s

s=50+50m

v=?

2020. febr. 28. 17:31