Segitene valaki megoldani ezeket a szöveges feladatokat?

[link]
2021. márc. 4. 10:29
 1/3 anonim ***** válasza:
Írd le, hogy meddig jutottál el, ill. hogy hol akadtál el a megoldásban!
2021. márc. 4. 10:35
 2/3 anonim ***** válasza:

1.

Pithagorasz-tétel.

x² + (2x+10)² = (3x+4)²

Másodfokú egyenlet.

.

2. A magasságtétel szerint derékszögű háromszögekben az átfogóhoz tartozó magasság négyzete az átfogó két szeletének szorzata. Vagyis:

x * (x+28) = 48 * 48

Másodfokú egyenlet.

.

3. A sétány szélessége x. A virágágyás hossza ekkor (14-2x), szélessége (10-2x). Tudjuk, hogy:

(14-2x) * (10-2x) = 45

Másodfokú egyenlet.

2021. márc. 4. 10:41
 3/3 anonim ***** válasza:
2: ne oldjátok már meg a házi feladatot a lusta diákok HELYETT!
2021. márc. 4. 10:43