Nagyon hálás lennék, aki segitene megoldani ezeket a feladatokat?!


Sziasztok valaki megtudja ezeket légyszives oldalni? Nagyon szépen köszönöm!?


1. Feladat: Egy erőmérő rugóját 5 cm-rel megnyújtottuk. Mekkora munkát végeztünk közben, ha a nyújtás végén az erőmérő 50N nagyságú erőt jelzett?


2. Feladat: Egy acéldrót hajlitgatása közben észrevehetjük, hogy az felmelegszik. Tudjuk,ha egy test melegebb,akkor részecskéi élénkebben mozognak,mint ha hidegebb. Ezeket figyelembe véve igaz-e,hogy az összenyomott rugó rugalmas energiája a valóságban is pontosan egyenlő a feszitési munkával? Hogyan érvényesül itt az energiamegmaradás törvénye?


Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :D



2020. márc. 9. 18:22
 1/1 anonim ***** válasza:

1. mechanikai munka W = F*s . A [W] SI mértékegysége Joule , ehhez a többinek is SI-ben kell lenni. Az F erő Newton mértékegysége SI, az s távolságot át kell váltani méterre =5/100=0.05 méter. így az eredmény W=2.5 Joule


2. A összenyomott rugó rugalmas energiája a valóságban nem egyenlő a feszitési munkával, mivel a feszítési munka egy része hővé alakul, ezért melegszik fel a rugó. Azaz az energiamegmaradás :Feszítési munka = hőveszteség + rugalmas energia

2020. márc. 9. 18:55