Nem értem ezt az egynlet megoldás részt, elmagyarázod?


8*(y+10)-30=5y így van a levezetése :

Kezdjük az egyenlet egyszerűsítését a zárójelek felbontásával:


8*(y+10) - 30 = 5y


8y + 80 - 30 = 5y


8y + 50 = 5y


Ezután az egyenletet úgy rendezzük, hogy az ismeretlen egy oldalon, a konstans tagok pedig a másikon legyenek:


8y - 5y = -50


3y = -50


Végül kifejezzük y értékét:


y = -50 / 3


Tehát a megoldás y = -50/3.


A kérdésem 8y - 5y = -50 <--- Itt miért lett negatív ? Eddig pozitív számok voltak. Vagy van egy szabály átrendezésnél, hogy ha két pozitív van akkor (-) lesz?



2023. márc. 5. 18:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mert 8y + 50 = 5y itt kivonsz a baloldalból -50et, így baloldalról eltünik, joboldalt ott lesz -50.
2023. márc. 5. 18:22
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

8y + 50 = 5y / kivonunk 50-et

8y = 5y -50 / kivonunk 5y-t

8y - 5y = -50

2023. márc. 5. 18:22
 3/4 A kérdező kommentje:
Már értem köszönöm.
2023. márc. 5. 18:26
 4/4 krwkco ***** válasza:

"Vagy van egy szabály átrendezésnél, hogy ha két pozitív van akkor (-) lesz?"

Ne használj átrendezést! Sokkal könyebb eltéveszteni, mint azt, hogy

- mindkét oldalhoz hozzáadunk ugyanannyit

- mindkét oldalból levonunk ugyanannyit

- mindkét oldalt szorozzuk ugyanannyival

- mindkét oldalhoz osztjuk ugyanannyival (kiegészítő feltétel: nem jó az a megoldás, ahol az osztó 0).

Mérlegelv.

2023. márc. 6. 10:39