Ezt a feladatot valaki elmagyarázza és leírja a megoldás menetét?(Fizika tömegközéppont kiszámolása)


[link] és ebből a mechanika kell és azon belül a 308-as.

Előre is köszönöm, ha segítesz :)



2020. máj. 19. 09:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Az triviális hogy a súlypont a szimmetriatengelyen lesz, tehát csak azt kell meghatározni, hogy milyen magasan van a súlypont.

Bontsuk fel a testet két téglalapra és számítsuk ki külön-külön a súlypontjukat és területeiket.

Függőleges téglalap: A1=12*88=1056 cm^2, súlypont az alaptól: y_s1= 12+88/2=56 cm

Vízszintes téglalap: A2=100*12=1200 cm^2, súlypont az alaptól: y_s2=12/2=6 cm

Ezután a számított súlypontokat súlyoznod kell a területek alapján: y_s=(y_s1*A1+y_s2*A2)/(A1+A2)= 29,4 cm

2020. máj. 19. 10:09
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :D a b) részében is tudnál segíteni?
2020. máj. 19. 10:21
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

#2:

Azt tudod, hogy hol van a sulypontja, es azt is, hogy mekkora a tomege. A sulypont es B tavolsagat ki tudod szamolni (Pithagorasz-tetellel). A munkas kerdest meg at tudod ugy fogalmazni, hogy mennyivel kell novelni a helyzeti engergiajat, ahhoz, hogy felboritsd. Kiszamolod a jelenlegit (sulypont milyen magasan van*tomeg*g), meg hogy milyen magasra kell felemelni, hogy atboruljon (ami a sulypont es B tavolsaga *tomeg*g), elobbit kivonod az utobbibol, es megkapod a munkat.

2020. máj. 21. 00:13
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! :)
2020. máj. 21. 12:21