Egy dobozban piros, zöld, kék és sárga papírok vannak. A pirosak és a zöldek száma együtt ugyanannyi, mint a kék és sárga papírok együtt. Zöld és kék papírból is összesen ugyanannyi van, mint pirosból és sárgából együtt. A piros és kék papírok számának összege kétszer akkora, mint a zöld és sárga papírok számának összege, valamint azt is tudjuk, hogy összesen 48 darab papír van a dobozban. Hány golyó van az egyes színűekből külön-külön?

Elég, hogy hogyan kell kiszámolni. Eddig oda jutottam el, hogy ha egyenlő lenne mindegyik papírból, akkor 12 db lenne egy színből. Innen nem tudom, hogyan induljak tovább. Légyszi magyarázzátok el! Előre is köszi!



2023. febr. 27. 16:15
 1/5 anonim ***** válasza:
91%

Minden színt jelölj egy-egy betüvel (P, Z, K, S) és írj fel egyenleteket.

1. P + Z = K + S

2. Z + K = P + S

3. P + K = 2x (Z + S)

4. P + Z + K + S = 48


Az elsö kettöböl kifejezed ugyanazt a színt, behelyettesíted a 3-ba, akkor össze tudod hozni, melyik szín mekkora arányban van benne.

2023. febr. 27. 16:27
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem tudok egyenletet számolni.
2023. febr. 27. 16:30
 3/5 A kérdező kommentje:
Amúgy köszi!
2023. febr. 27. 16:30
 4/5 A kérdező kommentje:
Sikerült megoldjam, köszönöm!
2023. febr. 27. 16:37
 5/5 anonim ***** válasza:

pirosak száma: p, zöldek száma: 24-p


sárgák száma: 24-p, kékek száma: p


2p=2(48-2p)

2p=96-4p

6p=96

p=16


Hányadikos vagy?

2023. febr. 27. 16:47