Hogyan jön ki az eredmény ennél a feladatnál?


[link]


Itt egy feladat. A helyes eredmény 44.9N, de akárhogy próbálkozom nekem sehogy sem jön ki.


Felírtam X, Y irányban az Newton 2. törvénye alapján az egyenlőségeket. Mivel a minimális erőt kéri hogy elinduljon a test, így ebben a pillanatban még minden nyugalmi helyzetben van, így ezeket 0-val tettem egyenlővé.


Plusz a tapadási surlódási együtt ható * taja kényszereője ilyenkor egyenlő a surlódási erővel.


Így csak negatív számok jönnek ki nekem :D akárhogy rendezem az egyenleteket és az egyetlen pozitív eredmény eddig 8,43 vagy valami ilyesmi volt, aki közel sincs a helyes megoldáshoz.


Hogy kell ezt a feladatot megoldani? Valaki letudja vezetni? (akár csak komment írásban)



2021. jan. 22. 16:16
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekem 49,92 jött ki így:

F*cos(alfa)-m*g*sin(alfa)=mű*(F+m*g*cos(alfa))

2021. jan. 22. 16:54
 2/8 A kérdező kommentje:

F*cos(alfa)-m*g*sin(alfa)


Itt mért minuszt írtál?

A gravitáció X irányú komponense és az erő x irányú komponense egy irányba mutat.

2021. jan. 22. 17:18
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a gravitációs erő lejtővel párhuzamos komponense ellentétes az F erő lejtővel párhuzamos komponensevel,mert felfelé akar mozgatni.
2021. jan. 22. 17:44
 4/8 A kérdező kommentje:

Ohhh, Felfelé :D


Az már teljesen más. Akkor ezek szerint nem tudok olvasni, azt hittem lefel akar.

2021. jan. 22. 17:50
 5/8 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, hogy eltoltam:

Lehet, hogy így jó:

F*cos(alfa)-m*g*sin(alfa)=mű*(F*sin(alfa)+m*g*cos(alfa))

Ez esetben F=44,06.

2021. jan. 22. 18:35
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha a g helyére nem 9,81-ot helyettesítek, akkor F=44,91
2021. jan. 22. 18:37
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi, most annak tudatában, hogy felfele kell húzni kiszámoltam és most már nekem is kijön a 44.91.


(ha g = 10-el csinálom.)

2021. jan. 22. 18:40
 8/8 anonim ***** válasza:
Akkor éljen!
2021. jan. 22. 18:43