LEW VAN DE NINCS kérdése:

Meg tudnátok ennek a feladatnak az eredményét mondani ? ( 6. osztályos szöveges feladat . )


A triciklitolvajokat a rendőrök biciklin üldőzik .

Összesen 34 keréken gurulnak,és 14 kormánnyal kormányoznak.

Hány triciklit loptak el ???



Ja és ez matematika és ne az x - es modszerrel és ne egyenlettel !!!!!


2022. nov. 16. 17:19
 1/6 anonim ***** válasza:

13 lopott tricikli és 1 rendőr bicikli = 13*3+1*2=41 kerék

12 lopott tricikli és 2 rendőr bicikli = 12*3+2*2=40 kerék

11 lopott tricikli és 3 rendőr bicikli = 11*3+3*2=39 kerék


Észreveszed, hogy ha nő a rendőr biciklik száma akkor 1-gyel csökken a kerek száma.

6 lopott tricikli és 8 rendőr bicikli = 6*3+8*2=34 kerék


Tehát 6 db triciklit loptak el.

2022. nov. 16. 17:50
 2/6 krwkco ***** válasza:
86%

"Összesen 34 keréken gurulnak,és 14 kormánnyal kormányoznak.

Ja és ez matematika és ne az x - es modszerrel és ne egyenlettel !!!!!"

Ha csupa bicikli lenne, akkor 2*14=28 kereke lenne. Ahhoz, hogy 34, azza 6-tal több kerék legyen, 6 biciklit ki kell cserélni triciklire. :-)

A hasonló példákat (pl. tyúkok, malacok lába-feje) mindig így a legegyszerűbb megoldani.

2022. nov. 16. 18:13
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi 1#

2# nem Köszi !

2022. nov. 16. 18:44
 4/6 krwkco ***** válasza:

"2# nem Köszi !"

Ezt nem értem.

Nem tetszett a 18:13-as kommentem?

2022. nov. 16. 19:02
 5/6 Kólauborkával ***** válasza:
Én sem értem, az 1. válaszát kb.: fordítva írta le, mindegy.
2022. nov. 17. 11:47
 6/6 krwkco ***** válasza:

Ez afféle "pidgin" magyar. A gyakorin sokan használják.

A jelentését értem. Csak az okát nem.

2022. nov. 17. 11:54