Sziasztok ez egy igen bonyolult feladat bár ez 6.osztályos kérdés !
De itt a kérdés :
Két szám összege 12,7.
Az egyik szám 2,6-del nagyobb a másiknál .
Melyik ez a két szám???
A válaszokat előre is köszi !!!!!!!!
😂😂😂😂😂😂😂😂😃😃😃😃😎😎
2023. jan. 4. 10:43
1/11 anonim válasza:
Szia! A 12,7 -ből kivonjuk a 2,6-ot, majd a kapott számot elosztjuk
2-vel. Ezt követően pedig az egyik eredmény az lesz a másikpedig
2/11 anonim válasza:
a 2,6 + kapottszám. Bocs véletlenül hamarabb elküldtem az elejét.
3/11 anonim válasza:
Van két szám: X és Y.
X + Y = 12,7
X = Y + 2,6
Mivel a két kifejezésben az X-ek egyenlők, ezért a második kifejezés értékét (Y+2,6) be tudod írni az első kifejezésbe.
Y + 2,6 + Y = 12,7
Ezt az egyébként nem bonyolult egyenletet megoldod Y-ra, majd valamelyik az X = Y + 2,6 -ot megoldod.
4/11 A kérdező kommentje:
#1
Mik lesznek az eredmények ???
2023. jan. 4. 10:50
5/11 A kérdező kommentje:
Ja bocsi de nem mondtam azt hogy az egyenletet még nem tanultuk !!!
2023. jan. 4. 10:54
6/11 anonim válasza:
Azt te is ki tudod számolni innentől azért azt ne várd el hogy más csinálja meg helyetted a teljes feladatot.
7/11 anonim válasza:
Itt a négy alapműveletet kell alkalmazni semmilyen egyenlet nincs benne
8/11 A kérdező kommentje:
De nem tanultuk az egyenletet !!!!!!!!!!!
2023. jan. 4. 10:55
10/11 anonim válasza:
Helyesen írni is mi fogunk helyetted😉