Zui kérdése:

Megtudnátok mondani ennek a matematika feladatnak az eredményét ???????


Sziasztok ez egy igen bonyolult feladat bár ez 6.osztályos kérdés !


De itt a kérdés :



Két szám összege 12,7.


Az egyik szám 2,6-del nagyobb a másiknál .


Melyik ez a két szám???



A válaszokat előre is köszi !!!!!!!!

😂😂😂😂😂😂😂😂😃😃😃😃😎😎


2023. jan. 4. 10:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%

Szia! A 12,7 -ből kivonjuk a 2,6-ot, majd a kapott számot elosztjuk

2-vel. Ezt követően pedig az egyik eredmény az lesz a másikpedig

2023. jan. 4. 10:47
 2/11 anonim ***** válasza:
a 2,6 + kapottszám. Bocs véletlenül hamarabb elküldtem az elejét.
2023. jan. 4. 10:49
 3/11 anonim ***** válasza:
60%

Van két szám: X és Y.


X + Y = 12,7

X = Y + 2,6


Mivel a két kifejezésben az X-ek egyenlők, ezért a második kifejezés értékét (Y+2,6) be tudod írni az első kifejezésbe.


Y + 2,6 + Y = 12,7


Ezt az egyébként nem bonyolult egyenletet megoldod Y-ra, majd valamelyik az X = Y + 2,6 -ot megoldod.

2023. jan. 4. 10:49
 4/11 A kérdező kommentje:

#1


Mik lesznek az eredmények ???

2023. jan. 4. 10:50
 5/11 A kérdező kommentje:
Ja bocsi de nem mondtam azt hogy az egyenletet még nem tanultuk !!!
2023. jan. 4. 10:54
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt te is ki tudod számolni innentől azért azt ne várd el hogy más csinálja meg helyetted a teljes feladatot.
2023. jan. 4. 10:54
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Itt a négy alapműveletet kell alkalmazni semmilyen egyenlet nincs benne
2023. jan. 4. 10:55
 8/11 A kérdező kommentje:
De nem tanultuk az egyenletet !!!!!!!!!!!
2023. jan. 4. 10:55
 9/11 anonim ***** válasza:
7,65 + 5,05 = 12,7
2023. jan. 4. 10:55
 10/11 anonim ***** válasza:
Helyesen írni is mi fogunk helyetted😉
2023. jan. 4. 10:56
1 2