Valaki el tudja magyarazni hogy van a hatványozás törtekkel? Példák is mehetenk

2023. febr. 26. 16:59
 1/4 anonim ***** válasza:
(3/2)^4=3^4/2^4=81/16
2023. febr. 26. 17:10
 2/4 anonim ***** válasza:

Úgy érted, hogy a kitevőben van a tört?


Ha igen, akkor;

Definíció: a^(n/k) = k-adikgyök(a^n), vagyis a tört számlálójával hatványozod az alapot, a nevezőjével gyököt vonsz.


Például 125^(4/3) = harmadikgyök(125^4), itt érdemes megjegyezni, hogy a műveletek felcserélhetőek, vagyis = harmadikgyök(125)^4 = 5^4 = 625.

2023. febr. 26. 17:10
 3/4 anonim ***** válasza:

van egy hatványod pl 4

akkor 4x leírod a törtet, és a nevezőket összezorzod és leírod, számlálót összeszorzod és leírod, és ennyi

2023. febr. 26. 17:21
 4/4 anonim ***** válasza:
2023. febr. 27. 12:57