Hogyan helyes ez a hatványos szabály?


Azonos alapú hatványok szorzása és osztálya:

A az N-ediken + A az M-ediken

=A az N+M-ediken

Vagy

A az N-ediken × A az M-ediken = A az N+M-ediken

Melyik a jó szabály?



2022. szept. 14. 17:58
 1/1 Pelenkásfiú ***** válasza:
100%

Próbáld ki 2 számmal:


n = 3, m = 4


a^3 + a^4 = a*a*a + a*a*a*a

a^3 * a^4 = a*a*a*a*a*a*a


Ránézésre melyik egyenlő a^7-nel? :)

2022. szept. 14. 18:01