Természetesen csak a legkönnyebb, a, vagy talán b feladatokat oldjuk meg órán, a többivel szopjak otthon.
72ˇ4 / 24ˇ6 (72 negyediken, 24 a hatodikon). Ezt felbontanám prímtényezők szorzatára, majd lnko-val osztanám a törtet, de hatványra vannak emelve, hülyeséget meg nem akarok csinálni.
2022. nov. 1. 11:17
1/2 anonim válasza:
72⁴=(8*9)⁴=(2³*3²)⁴=(2*2*2)*(2*2*2)*(2*2*2)*(2*2*2)*(3*3)*(3*3)*(3*3)*(3*3)
Ugyan ezt megcsinálod a nevezőre is, aztán elvégzed az osztást. Ami maradt alul felül, annak leírod A szorzatát, és kész.
2/2 krwkco válasza:
Megteheted a prímtényezős felbontást úgy, hogy meghagysz minden prímtényezőt a negyedik iletve a hatodik hatványon. Utána tudsz egyszerűsíteni pl. 3 a negyedikennel (3^4) és a nevezőben a három a hatodikonból (3^6) 3 a négyzeten (3^2) lesz. És akkor mégegyszer egyszerűsítesz 3 a négyzetennel (3^2) és a számlálóban 3 a négyzeten (3^2) marad.