"Meg lehet-e számozni egy oktaéder éleit úgy, hogy minden csúcsnál összeadva a belőle induló élekre írt számot, ugyanazokat az összegeket kapjuk? Keressünk a megfelelő számozás elvégezhetőségére szükséges feltételt, mely az élekre írt számokra vonatkozik! Vajon elégséges-e? Keressünk elégséges feltételt!"

2023. febr. 22. 19:53
 1/3 A kérdező kommentje:
Es kérlek ne csak az eredmélyt írjátok le, hanem azt is,hogy hogy jött az ki
2023. febr. 22. 19:54
 2/3 anonim ***** válasza:
33%
Minden élre ugyanazt a számot írod.
2023. febr. 22. 19:57
 3/3 anonim ***** válasza:

#2

Amit a #2 írt egy jó példa az elégséges feltételre.


Szükséges és elégséges feltételre pedig:

Fel lehet írni pl. lineáris egyenletrendszert:

x_1+x_2+x_3+x_4=A

x_1+x_5+x_8+x_9=A

x_2+x_7+x_8+x_10=A

x_3+x_6+x_7+x_11=A

x_4+x_5+x_6+x_12=A

x_9+x_10+x_11+x_12=A


Ahol x_1..x_12 a megfelelő éleket jelölik, minden egyenlet egy csúcshoz tartozó szummázást képvisel.

2023. febr. 23. 17:52