0,01 M AgNO3-oldatot és pH=1 sósavoldatot 1:5 arányban öntünk össze. Hány mol/dm3 oldott ezüst-kloridot tartalmaz a keletkező oldat? Ksp(AgCl)= 1,1*10^-10 M(AgCl)= 143,3 g/mol

Valaki tudna segíteni?

2023. jan. 27. 21:30
 1/1 Zcom09 ***** válasza:

Ag+ (aq) + Cl- (aq) -> AgCl (s)


A kezdeti Ag+ koncentráció: 0,01 M

A kezdeti Cl- koncentráció: 0,01 M * 5 = 0,05 M

Az AgCl oldhatóságának sűrűsége: Ksp = 1,1 * 10^-10

A keletkező AgCl sűrűsége: Ag+ * Cl- = Ksp = 1,1 * 10^-10.


Az oldott AgCl koncentrációja: 1,1 * 10^-10 M = 1,1 * 10^-10 mol/dm^3.

2023. jan. 28. 18:01