Valaki tudna segíteni?2023. jan. 27. 21:30
1/1 Zcom09 válasza:
Ag+ (aq) + Cl- (aq) -> AgCl (s)
A kezdeti Ag+ koncentráció: 0,01 M
A kezdeti Cl- koncentráció: 0,01 M * 5 = 0,05 M
Az AgCl oldhatóságának sűrűsége: Ksp = 1,1 * 10^-10
A keletkező AgCl sűrűsége: Ag+ * Cl- = Ksp = 1,1 * 10^-10.
Az oldott AgCl koncentrációja: 1,1 * 10^-10 M = 1,1 * 10^-10 mol/dm^3.