Matek segítség kell! Holnapig kell leadnunk a beadandónk!?


Földmérők a megfelelő vízszintezés után az alábbi(síkbeli) ábrával dolgoznak. A Q pontot a többi ponttól egy folyó választja el. Az A pontban dolgozó földmérő a P ponttól 720 méterre volt, és a P és Q pontokat egyenesben látta. A PAB szöget 53°-nak mérte. A B pontban álló földmérő A-tól 620 méterre, az ABQ szöget 108°-naj mérte. Számítsa ki ezek alapján a BP, PQ és BQ távolságokat! Válaszát méterre kerekítve adja meg!


Megköszönném ha tudnátok segíteni!


2023. jan. 31. 19:39
 1/5 anonim ***** válasza:
76%
A mellékelt ábrád alapján nem is kell neked a segítség.
2023. jan. 31. 20:03
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ábra nélkül nehéz lesz!
2023. jan. 31. 20:31
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szegény még a kérdést se érti, azért nem esett le neki, hogy kéne az ábra:D
2023. jan. 31. 20:37
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

BP^2=720^2+620^2-2*720*620*cos53° (koszinusztétel)


PBA< = x


cosx=(620^2+BP^2-720^2)/(2*620*BP), innen x =


BPQ< = x+53°


PBQ< = 108°-x


A hiányzó adatok a PBQ háromszögből számolhatók.

2023. jan. 31. 21:13
 5/5 anonim ***** válasza:
2023. febr. 1. 18:12