Földmérők a megfelelő vízszintezés után az alábbi(síkbeli) ábrával dolgoznak. A Q pontot a többi ponttól egy folyó választja el. Az A pontban dolgozó földmérő a P ponttól 720 méterre volt, és a P és Q pontokat egyenesben látta. A PAB szöget 53°-nak mérte. A B pontban álló földmérő A-tól 620 méterre, az ABQ szöget 108°-naj mérte. Számítsa ki ezek alapján a BP, PQ és BQ távolságokat! Válaszát méterre kerekítve adja meg!
Megköszönném ha tudnátok segíteni!
2023. jan. 31. 19:39
1/5 anonim válasza:
A mellékelt ábrád alapján nem is kell neked a segítség.
3/5 anonim válasza:
Szegény még a kérdést se érti, azért nem esett le neki, hogy kéne az ábra:D
4/5 anonim válasza:
BP^2=720^2+620^2-2*720*620*cos53° (koszinusztétel)
PBA< = x
cosx=(620^2+BP^2-720^2)/(2*620*BP), innen x =
BPQ< = x+53°
PBQ< = 108°-x
A hiányzó adatok a PBQ háromszögből számolhatók.