Y=0,9Y+100+1500-10000i

0,8Y-10000i+400=4200

i=10% Y=6000


2010. okt. 4. 11:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha jól látom, ez egy sima kétismeretlenes elsőfokú egyenletrendszer.

Legegyszerűbb szerintem, ha mindkét egyenletből kifejezed a 10000i-t, és ezeket egyenlővé teszed egymással.

2010. okt. 4. 11:53
 2/4 A kérdező kommentje:
Biztos egyszerű, de nem tudnád levezetni, mert elég rég volt matekom 3 éve és hát szégyen nem szégyen már nem tudom hogy kell, ez viszont közgazdaságtan miatt fontos lenne!
2010. okt. 4. 17:29
 3/4 anonim ***** válasza:

Először is célszerű rendet csinálni. :-)

Az első egyenlet

0 = -0,1Y-10000i+1600

A második

0 = 0,8Y-10000i-3800

A két egyenletet kivonva egymásból

0 = -0,9Y + 5400

0,9Y = 5400

Y = 6000

=========


A második egyenletből

10000i = 0,8Y-3800

10000i = 0,8*(6000)-3800 = 4800-3800

10000i = 1000

i = 0,01

=========

2010. okt. 6. 02:04
 4/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm!:D

Nekem nagyon bonyolultnak tűnt, de így már értem.:)

2010. okt. 6. 11:35