Y=0,9Y+100+1500-10000i
0,8Y-10000i+400=4200
i=10% Y=6000
2010. okt. 4. 11:00
1/4 anonim válasza:
Ha jól látom, ez egy sima kétismeretlenes elsőfokú egyenletrendszer.
Legegyszerűbb szerintem, ha mindkét egyenletből kifejezed a 10000i-t, és ezeket egyenlővé teszed egymással.
2/4 A kérdező kommentje:
Biztos egyszerű, de nem tudnád levezetni, mert elég rég volt matekom 3 éve és hát szégyen nem szégyen már nem tudom hogy kell, ez viszont közgazdaságtan miatt fontos lenne!
2010. okt. 4. 17:29
3/4 anonim válasza:
Először is célszerű rendet csinálni. :-)
Az első egyenlet
0 = -0,1Y-10000i+1600
A második
0 = 0,8Y-10000i-3800
A két egyenletet kivonva egymásból
0 = -0,9Y + 5400
0,9Y = 5400
Y = 6000
=========
A második egyenletből
10000i = 0,8Y-3800
10000i = 0,8*(6000)-3800 = 4800-3800
10000i = 1000
i = 0,01
=========
4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!:D
Nekem nagyon bonyolultnak tűnt, de így már értem.:)
2010. okt. 6. 11:35