Hány eleme van a B= { abc| 15/4 <a,bc < 31/5 } halmaznak?


abc háromjegyű természetes szám

a,bc tizedes tört felülvonással


2023. jan. 30. 21:02
 1/3 anonim ***** válasza:

15/4=3,75


31/5=6,2


Ha a=3, akkor 75 <= bc <= 99 25 db


Ha a=4, akkor 00 <= bc <= 99 100 db


Ha a=5, akkor 00 <= bc <= 99 100 db


Ha a=6, akkor 00 <= bc <= 19 20 db

2023. jan. 30. 21:13
 2/3 anonim ***** válasza:

Egyszerűbben is meg lehet oldani;


15/4 <a,bc < 31/5, szorozzunk 100-zal:


375 < abc < 620


Magyarán csak az a kérdés, hogy 375 és 620 között hány egész szám van úgy, hogy a 375 és a 620 nincs a számok között. Azt tudjuk, hogy 1-től 619-ig pontosan 619 szám van, 1-től 375-ig pedig pontosan 375, tehát 376-tól 619-ig pontosan 619-375 = 244 szám van.


Az #1 válaszban 245 jött ki, ott az a hiba, hogy a szám 3,75-tel nem lehet egyenlő, és ott az is meg lett számolva.

2023. jan. 31. 00:25
 3/3 anonim ***** válasza:
Ja, bocs!
2023. jan. 31. 09:30