Egy 50 adatból álló adatsokaság minden adata eleme a {0;1;2} halmaznak?


a,legfeljebb hány 2-es lehet az adatsokaságban, ha az adatok átlaga, 0,32?


b, lehet -e 50 adat mediánja 0, ha az átlaguk 1,04?


c, lehet-e az 50 adat egyetlen módusza az 1, ha az átlaguk 0,62?



2020. jan. 13. 14:39
 1/3 anonim ***** válasza:
78%

Mindegyik feladat kulcslépése az, hogy szorzunk 50-nel;


a, 0,32*50=16, tehát az adatsokaságban található számok összege 16, így legfeljebb 8 darab 2-es lehet benne, a többi 0. Ha szükségszerűen kell 1-est is tartalmaznia, akkor legfeljebb 7 darab 2-es lehet benne.


b, 1,04*50=52, tehát az adatok összege 52. Ha az adatsokaság mediánja 0, akkor az első 26 elemnek 0-nak kell lennie, a többi adat összege legfeljebb 24*2=48 lehet, így 52 nem, tehát a medián nem lehet 0.


c, 0,62*50=31, tehát az összeg 31. Erre nem nehéz példát találni; 29 darab 1-es, 1 darab 2-es, 20 darab 0, ekkor látható, hogy az egyetlen módusz az 1.

2020. jan. 13. 14:49
 2/3 anonim ***** válasza:

a) Az 1-k száma e, a 2-k száma k, ekkor

(e+2k)/50=0,32

e+2k=16

k=(16-e)/2 => 0<=e<=16

Innen

0>=-e>=-16

16>=16-e>=0

8>=(16-e)/2>=0

8>=k>=0

Legfeljebb 8 2-es lehet.

2020. jan. 13. 14:51
 3/3 anonim ***** válasza:
K
2020. jan. 13. 16:38