2023. jan. 30. 19:23
2/3 anonim válasza:
Első mondat : Nóra almáinak száma: x ; Sára almáinak száma igy:3x
Második mondat: 3x-6=2x
Kérdés 3x-?=x -el? -> mivel 3x-6=2x ezért x=6 ha x=6 akkor eredetileg Nórának 6 Sárának 18 almája volt, mivel cél,hogy mind 2-nél ugyan annyi legyen ezért mindenkinek (6+18)/2=12db alma kell hogy legyen,tehát sárának 6-t kell átadni.