Sára batul almát szedett, háromszor annyit, mint Nóra a pónyik fajtából. Ha Sára 6 almát adna Nórának, akkor pontosan kétszer annyi almája lenne, mint Nórának. Hány almát adjon Sára Nórának, hogy mindkét lánynak ugyannyi almája legyen?

2023. jan. 30. 19:23
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

3p-6=2(p+6)


Innen megy?

2023. jan. 30. 19:33
 2/3 anonim ***** válasza:

Első mondat : Nóra almáinak száma: x ; Sára almáinak száma igy:3x

Második mondat: 3x-6=2x

Kérdés 3x-?=x -el? -> mivel 3x-6=2x ezért x=6 ha x=6 akkor eredetileg Nórának 6 Sárának 18 almája volt, mivel cél,hogy mind 2-nél ugyan annyi legyen ezért mindenkinek (6+18)/2=12db alma kell hogy legyen,tehát sárának 6-t kell átadni.

2023. jan. 31. 22:01
 3/3 anonim ***** válasza:
Hát nem.
2023. febr. 1. 06:22