Egy háromszög egyik szöge a másiknál 20°-kal kisebb, a harmadik háromszorosánál pedig 10°-kal nagyobb. Mekkorák a háromszög szögei?


Jó ez a megoldás?:


Első szög: x

Második szög: x+20

Harmadik szög 3x+10


X+x+20+3x+10=180

X=30


Első szög 30

Második 50

Harmadik 100


2022. okt. 24. 16:42
 1/2 satzowlee válasza:

Ötletesen állítottad fel az egyenletrenCCert, de az eredmények nem jók.

Találgatva sikerült, imígyen

1-20°

2-70° vagyis 3x20 plussz 10

3-90° vagyis 3x20 plussz 10 plussz 20.

Próba: 20+70+90=180.

2022. okt. 24. 19:22
 2/2 satzowlee válasza:

Nah, megvan:

a legkisebb szöget nevezed el "x"-nek.

Akkor pedig:

legkisebb szög(x)+emlegetett szög(legkisebbx3+10)+legnagyobb szög(legkisebbx3+10+20)=a háromszög szögeinek az összegével, vagyis:

x+(3x+10)+(3x+10+20)=180 -zárójeleket csak azért, hogy érezd külön-külön a szögeket..

innen következik:

7x+40=180, vagyis 7x=140, vagyis a legkisebb szög=20°.

a többit tudod.

2022. okt. 24. 19:42