Jó ez a megoldás?:
Első szög: x
Második szög: x+20
Harmadik szög 3x+10
X+x+20+3x+10=180
X=30
Első szög 30
Második 50
Harmadik 100
2022. okt. 24. 16:42
1/2 satzowlee válasza:
Ötletesen állítottad fel az egyenletrenCCert, de az eredmények nem jók.
Találgatva sikerült, imígyen
1-20°
2-70° vagyis 3x20 plussz 10
3-90° vagyis 3x20 plussz 10 plussz 20.
Próba: 20+70+90=180.
2/2 satzowlee válasza:
Nah, megvan:
a legkisebb szöget nevezed el "x"-nek.
Akkor pedig:
legkisebb szög(x)+emlegetett szög(legkisebbx3+10)+legnagyobb szög(legkisebbx3+10+20)=a háromszög szögeinek az összegével, vagyis:
x+(3x+10)+(3x+10+20)=180 -zárójeleket csak azért, hogy érezd külön-külön a szögeket..
innen következik:
7x+40=180, vagyis 7x=140, vagyis a legkisebb szög=20°.
a többit tudod.