az apa ötször idősebb, mint Ádám. ketten együtt 42 évesek. Hány éves az apa és hány éves Ádám?2022. febr. 28. 19:41
1/3 A kérdező kommentje:
nem töröltem semmit
2022. febr. 28. 20:01
2/3 anonim válasza:
x + 24 = 4x
fiú:x, apa:4x
x + 3x = 444
egyik szám:x, másik szám:3x
x + 5x = 72
egyik szám:x, másik szám:5x
x + 5x = 42
Ádám:x, apa:5x
3/3 krwkco válasza:
Vagy egyenletek nélkül, akár fejben számolva:
1.
"Az apa 4x idősebb, mint a fia a közöttük lévő korkülönbség 24 év."
Az apa korának 3/4-e 24 év. Mennyi az 1/4 (a fiú kora)? Mennyi az egész (az apa kora)?
2.
"1. két szám összege 444, az egyik háromszor több, mint a másik."
A nagyobb szám 4/3-a 444. Mennyi az 1/3 és mennyi az egész?
3.
"két szám összege 72, az egyik ötször nagyobb, melyek ezek?"
A nagyobb szám 6/5-e 72. Mennyi az 1/5 és mennyi az egész?