Az apa 4x idősebb, mint a fia a közöttük lévő korkülönbség 24 év. Hány éves az apa hány éves a fia 1. két szám összege 444, az egyik háromszor több, mint a másik. melyek ezek a számok? két szám összege 72, az egyik ötször nagyobb, melyek ezek?

az apa ötször idősebb, mint Ádám. ketten együtt 42 évesek. Hány éves az apa és hány éves Ádám?

2022. febr. 28. 19:41
 1/3 A kérdező kommentje:
nem töröltem semmit
2022. febr. 28. 20:01
 2/3 anonim ***** válasza:

x + 24 = 4x

fiú:x, apa:4x


x + 3x = 444

egyik szám:x, másik szám:3x


x + 5x = 72

egyik szám:x, másik szám:5x


x + 5x = 42

Ádám:x, apa:5x

2022. febr. 28. 20:35
 3/3 krwkco ***** válasza:

Vagy egyenletek nélkül, akár fejben számolva:

1.

"Az apa 4x idősebb, mint a fia a közöttük lévő korkülönbség 24 év."

Az apa korának 3/4-e 24 év. Mennyi az 1/4 (a fiú kora)? Mennyi az egész (az apa kora)?

2.

"1. két szám összege 444, az egyik háromszor több, mint a másik."

A nagyobb szám 4/3-a 444. Mennyi az 1/3 és mennyi az egész?

3.

"két szám összege 72, az egyik ötször nagyobb, melyek ezek?"

A nagyobb szám 6/5-e 72. Mennyi az 1/5 és mennyi az egész?

2022. febr. 28. 20:45