2023. jan. 29. 16:21
1/1 anonim válasza:
A 30 fordulat alfa=30*2pi rad szögelfordulást jelent. A négyzetes úttörvény forgómozgásra felírandó:
alfa=(eps/2)*t^2,
ahol eps a szöggyorsulás [rad/s^2], és föltételeztük a kezdeti nyugalmi állapotot.
Ebből eps értéke számolható.
A szükséges nyomatékigény M=J*eps, ahol J a lendítőkerék tehetetlenségi nyomatéka,
evvel pedig a keresett érintőirányú erő:
F=M/R
F=J*eps/R
F=2*alfa*J/(R*t^2).