Egy t1 = 10 méter távolra, majd egy t2 = 10 cm távolra néző szem esetén (k képtávolság állandó: a lencse távolsága az ideghártyától) mennyi a szemlencse dioptriaváltozása ha tekintetünk 10 cm-re lévő tárgyról egy 10 m távol lévőre esik?


Előre is hálás köszönet minden segítségért!

A leképezési törvényt megadták D= (1/k)+(1/t)

ill hogy D1 és D1 különbsége kell, de nem boldogulok... :D



#dioptria #fizika #optika #leképezési törvény
2022. jún. 3. 16:16
 1/2 anonim ***** válasza:

Mi a gond? Minden adott. A tárgytávolságot méterben számoljuk.


D₁ - D₂ = 1/t₁ - 1/t₂.

2022. jún. 3. 16:53
 2/2 anonim ***** válasza:

Akkor ez jó nem?


D1 = 1/k + 1/10

D2 = 1/k + 1/.1


A kettő különbsége ennyi:


D2 - D1 = 1/.1 - 1/10 = 10 - .1 = 9.9

2022. jún. 3. 16:54