Egy 6 méter hosszú botot egy véletlenszerűen elhelyezett csapással kettétörünk. Határozza meg a rövid darab hosszának eloszlás- és sűrűségfüggvényét! Ezt hogy kellene megoldani?


2022. nov. 3. 14:23
 1/2 Kólauborkával ***** válasza:

Van a közép, bármerre mész lesz kisebb darabod, tehát lényegében egy oldalra elég kigondolkodni.

Én így kezdenék neki.

2022. nov. 3. 14:34
 2/2 anonim ***** válasza:

Az eloszlásfüggvény:

F(x)=0, ha x<=0

F(x)=2x/6=x/3, ha 0<x<=3

F(x)=1, ha 3<x

A sűrűségfüggvény ennek deriváltja:

f(x)=0, x<0 vagy x>3

f(x)=1/3, ha 0<x<3

2022. nov. 5. 09:02