2021. jan. 25. 09:23
1/3 anonim válasza:
a) P(X>2)=4/6=2/3, P(2<X<4)=2/6=1/3.
A keresett feltételes valószínűség: (1/3)/(2/3)=1/2
2/3 anonim válasza:
b)
E(X)=3
E(X-2)=1
E((X-2)^2)=1^2=1
3/3 anonim válasza:
A b-ben nem igaz az utolso lepes. E(X^2)=Var(X)+E(X)E(X)