Legyen X egyenletes eloszlású a [0;6] intervallumon. Ha tudjuk, hogy X>2, akkor ezen feltétellel mi a valószínűsége, hogy X<4? Mennyi lesz (X-2)^2 várható értéke?


2021. jan. 25. 09:23
 1/3 anonim ***** válasza:

a) P(X>2)=4/6=2/3, P(2<X<4)=2/6=1/3.

A keresett feltételes valószínűség: (1/3)/(2/3)=1/2

2021. jan. 25. 09:38
 2/3 anonim ***** válasza:

b)

E(X)=3

E(X-2)=1

E((X-2)^2)=1^2=1

2021. jan. 25. 09:43
 3/3 anonim ***** válasza:
A b-ben nem igaz az utolso lepes. E(X^2)=Var(X)+E(X)E(X)
2021. jan. 25. 09:47