Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Matek! Sorozatok? Kérdésed...

Matek! Sorozatok? Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú.

Figyelt kérdés

Az alábbiakban egy- egy mértani sorozatnak megadjuk néhány adatát. Számítsuk ki a kérdéses adatokat!


a_2+a_3= 42

a_5 - a_3= 84


a_1=?

q=?

S_6=?


2010. okt. 3. 15:18
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
ja és légyszi vezessétek is le, mert soha nem fogom akkor megérteni :SSS
2010. okt. 3. 15:22
 2/18 anonim ***** válasza:
Az elméletet átnézted, meddig jutottál a feladatban? Ha el se kezdted, nem segítek...
2010. okt. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Hát addig jutottam hogy a képleteket felírtam mivel lehet számolni, de tovább nem jutottam.


S_6= a_n (q^n -1) / q-1



q= a_n / a_n-1


a_n= gyök"a_n-1 * a_n+1"



a_2+a_3=42

a_5-a_3=84

----------



hát ennyit írtam fel :S de fogalmam sincs hogy kezdjek hozzá :S ha az a_1 vag a_n meglenne akkor már menne :S

2010. okt. 3. 16:06
 4/18 anonim ***** válasza:

Szerintem is jó nehéz példa ez. Egyszerre több ötletet is be kellett vetni. És elég hosszú is, legalábbis nekem. Persze lehet, hogy van egyszerűbb megoldás is, de ha van, hát én arra nem jöttem rá. Szóval amit én találtam, az ez:


[link]


Azért írom külön wiki oldalra, mert ott könnyebb képletet berakni (meg képet, videót is lehet, bár az kevésbé fontos, de a képletek szép szedése az fontos).

2010. okt. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Wolfram Alpha is egyetért:


[link]


Szóval az


⎧ a₁ = 7

⎩ q = 2


ez tényleg megoldás, és más megoldás nincsen.

2010. okt. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Igazából, úgy látom, ez nagyrészt nem is sorozatos példa. Az igazi ötletek jórésze algebra, méghozzá így egészében nézve szerintem eléggé nehéz algebra. A sorozat az csak a körítés meg a tálalás hozzá.


Persze lehet, hogy talál valaki olyan megközelítési módot is, ami kicsit jobban a sorozatok fogalmaival és elméletével, szebben és tömörebben tudja levezetni a megoldást, de nekem egyelőre így sikerült.

2010. okt. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

a legjobb hogy algebrát nem is tanultunk még emlékezeteim szerint :S 12.be új tanárt kaptunk és semmit nem magyaráz el csak csinálja a táblánál a feladatot és felad házinak olyat amit nem is vettünk -.-

Köszönöm mindenkinek a segítséget. Majd leírom a tanár hogy írta le

2010. okt. 3. 23:21
 8/18 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy a könyv nem nevezte ezen a néven, de algebra alatt egyszerűen csak olyasmiket értek, hogy: betűs kifejezésekkel való számolás, egyenletek rendezése, zárójeles kifejezések felbontása, és esetleg - ha már vettétek - másodfokú egyenlet megoldása stb. Szóval éppen olyasmik, amiket az


[link]


linken is használtam.

2010. okt. 4. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Nagyon szívesen.


Nagyjából mindaz a könyvben, ami nem geometria, és nem függvények, meg nem halmazok, az nagyrészt algebra. ,,Ezt átviszem arra az oldalra'', ,,az kiesik'', ,,mindkét oldalhoz hozzáadok ...-t'': szóval az ilyesféle dolog az algebra.

2010. okt. 4. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Ja akkor tudom mi az algebra. Csak névről nem tudtam :S mind1, a házim így is nehéz!!!
2010. okt. 4. 08:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!