Matekfeladat. Segítség kellene. Valaki?


Egy kétismeretlenes feladatról van szó, egyenletben kell megoldani:


Egy diáknak könnyű, egymásba helyezhető műanyag székeket kell átvinnie a szomszédos terembe egy iskolai rendezvény nézői számára. Ha minden fordulóban eggyel több széket vinne, akkor 2-vel kevesebbszer kellene fordulnia. Ha viszont 1-gyel kevesebb széket vinne, mint most, akkor 4-gyel több fordulóban tudná csak elvinni a székeket. Hány széket kell átvinnie és hány fordulóban sikerül?


A megoldás amúgy ez: 24 szék, 8 forduló. Csakhogy én arra lennék kíváncsi,hogyan írom mindezt át egyenletbe.


2010. okt. 2. 19:13
 1/2 anonim válasza:

Y: a fordulók száma

X: az egy fordulóban vitt székek száma


(y-2)*(x+1)=y*x

(y+4)*(x-1)=y*x


ebből kijön, hogy Y=8 x=3 tehát 8*3=24 szék összesen és 8 forduló, ahogy írtad is.


Ha nem tudod, hogy az egyenletet hogy kell megoldani, írj, mert akkor azt is bepötyögöm..

2010. okt. 2. 19:42
 2/2 A kérdező kommentje:
innentől menni fog, köszönöm a választ :)
2010. okt. 2. 23:17