Gyors matekfeladat hogy jön ki levezetve?

Mennyi volt annak a termékek az ára melyet elöbb 25%-al majd 20%-al növeltek, így végül 4500Ft lett.
2023. jan. 3. 15:05
 1/3 anonim ***** válasza:
90%

Eredeti ár: x


x*1,25*1,2 = 4500, eredmény: x=3000, tehát eredetileg 3000 forintos volt.

2023. jan. 3. 15:10
 2/3 anonim ***** válasza:
88%

4500/1,2/1,25=3000

A 3000 25%-kal növelve: 3000·1,25=3750

A 3750 20%-kal növelve: 3750·1,2=4500

2023. jan. 3. 15:12
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi!
2023. jan. 3. 15:13