A,
Egy gép értékcsökkenése évi 7 százalék.
Mennyi lesz az értéke 5 év múlva?
B,
Hány év múlva csökken az értéke a felére?
Köszi a válaszokat!
2022. nov. 27. 18:43
1/3 anonim válasza:
A)
X = Gép értéke
Xt = Gép értéke 5 év múlva
Xt = X - X*[(1+0.07)^5 -1]
B)
X/2 = X - X*[(1+0.07^t -1]
ahol
X = bármilyen tetszőleges szám
t = ismeretlen
Egyenletet gondolom tudsz rendezni, illetve logaritmust számolni.
2/3 anonim válasza:
#1, honnan vetted ezt a képletet? Mert nekem nem tűnik jónak (ha a kitevőben a 0;1;2 számok vannak, azokra működik, de nagyobbakra már nem).
Az amortizáció számolható a kamatos kamat képletével, annyi csak a különbség, hogy a kamatláb negatív. Tehát esetünkben (maradva a jelöléseidnél):
Xt = X*(1 - 7/100)^5 = X*0,93^5.
3/3 anonim válasza:
Ha nem tudod a képletet, akkor hagyományos módon levezeted. Első évben ennyi lesz az értéke, másodikban ennyi, harmadikban ennyi ...