Hogyan kell ezt kiszámolni?(kamatos kamat)


A,

Egy gép értékcsökkenése évi 7 százalék.

Mennyi lesz az értéke 5 év múlva?



B,

Hány év múlva csökken az értéke a felére?



Köszi a válaszokat!



2022. nov. 27. 18:43
 1/3 anonim ***** válasza:

A)


X = Gép értéke

Xt = Gép értéke 5 év múlva


Xt = X - X*[(1+0.07)^5 -1]


B)


X/2 = X - X*[(1+0.07^t -1]


ahol

X = bármilyen tetszőleges szám

t = ismeretlen


Egyenletet gondolom tudsz rendezni, illetve logaritmust számolni.

2022. nov. 27. 18:56
 2/3 anonim ***** válasza:

#1, honnan vetted ezt a képletet? Mert nekem nem tűnik jónak (ha a kitevőben a 0;1;2 számok vannak, azokra működik, de nagyobbakra már nem).


Az amortizáció számolható a kamatos kamat képletével, annyi csak a különbség, hogy a kamatláb negatív. Tehát esetünkben (maradva a jelöléseidnél):


Xt = X*(1 - 7/100)^5 = X*0,93^5.

2022. nov. 28. 01:21
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha nem tudod a képletet, akkor hagyományos módon levezeted. Első évben ennyi lesz az értéke, másodikban ennyi, harmadikban ennyi ...
2022. nov. 28. 03:10