Kokszoskároly kérdése:

Mi a különbség a két feladattípus között?


Hányféleképpen tudja kiválasztani a tanár a 3 felelőt egy 17 fős csoportból ha


A ugyanazt a feladatot kapják

B különböző a 3 feladat



Ha ugyanaz a 3 feladat értelemszerűen kevesebb a lehetőség csak nem tudom hogy számoljam ki mennyivel.


Ugye ha különböző a feladat akkor 17×16×15 de ebből valahogy ki kéne vonni azokat a variációkat amik csak a sorrendben különböznek, mert ha ugyanaz a feladat akkor a sorrend tök mind1.



2022. okt. 4. 17:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Tegyük fel, hogy lenne A;B;C feladat, és már meglenne a 3 felelő, ekkor köztük 3*2*1=6-féleképpen tudná a feladatokat kiosztani. Ha mindenki ugyanazt a feladatot kapja, akkor 1-re redukálódik a helyzet.

Ha akárhogyan választanánk ki 3 konkrét embert, mindig ugyanez történne. Ami a lényeg, hogy a hatodára változik a lehetségek száma (6/6=1).


Tehát csak annyit kell tenned, hogy leosztod a szorzatot 6-tal.


Általánosan pedig mindig n!-sal osztasz, tehát ha 5 felelő lenne, akkor a (megfelelő) szorzatot 5!-sal, vagyis 5*4*3*2*1=120-szal kellene leosztanod.


Ez egyébként az ismétlés nélküli kombináció témaköre.

2022. okt. 4. 18:26
 2/2 anonim ***** válasza:

A)Ismétlés nélküli kombináció: (17 alatt 3)

B)Ismétlés nélküli variáció: 17*16*15

2022. okt. 5. 08:47