Ez a feladat: Hatarozzuk meg az n pozitiv egesz szamot ugy, hogy a tort erteke pozitiv egesz szam legyen:
(6n+8)/(n+1)
A megoldas is megvan: n=1, 6 vagy 13
Csak azt nem tudom, hogy ez a 3 szam, hogy jott ki
2019. ápr. 20. 16:53
1/3 dq válasza:
Rossz az eredményed. Helyesen:
Legyen m=n+1, m>=2 egész, ekkor olyan m-eket keresel, amelyekre
: (6m+2)/m = 6 + 2/m.
egész.
Ez csak akkor egész, ha
: 2/m
egész. A lehetséges 4 m közül (-2, -1, +1, +2) n=m-1 csak akkor pozitív egész, ha n=2, n=1, így ez az egyetlen megoldás.
2/3 A kérdező kommentje:
Koszi szepen❤️
2019. ápr. 20. 18:23
3/3 Tom Benko válasza:
Az n=6 és n=13 biztosan nem jó megoldás...