Ez a feladat: Hatarozzuk meg az n pozitiv egesz szamot ugy, hogy a tort erteke pozitiv egesz szam legyen:

(6n+8)/(n+1)

A megoldas is megvan: n=1, 6 vagy 13

Csak azt nem tudom, hogy ez a 3 szam, hogy jott ki



2019. ápr. 20. 16:53
 1/3 dq ***** válasza:
71%

Rossz az eredményed. Helyesen:


Legyen m=n+1, m>=2 egész, ekkor olyan m-eket keresel, amelyekre

: (6m+2)/m = 6 + 2/m.

egész.


Ez csak akkor egész, ha

: 2/m

egész. A lehetséges 4 m közül (-2, -1, +1, +2) n=m-1 csak akkor pozitív egész, ha n=2, n=1, így ez az egyetlen megoldás.

2019. ápr. 20. 18:07
 2/3 A kérdező kommentje:
Koszi szepen❤️
2019. ápr. 20. 18:23
 3/3 Tom Benko ***** válasza:
Az n=6 és n=13 biztosan nem jó megoldás...
2019. ápr. 23. 10:27