x^2*(1+x^3)^-4 dx
integrálja kellene.
2020. dec. 19. 16:38
1/3 anonim válasza:
2/3 anonim válasza:
Javaslom nézd át az integrálási szabályokat.
3/3 anonim válasza:
Behelyettesítéssel is megoldható:
u = 1 + x^3
Ezt differenciálod: du = 3x^2 dx => dx = du / 3x^2
∫ (x^2)*(u^–4)*(du/3x^2) – egyszerűsítesz x^2-tel, kiemeled a konstans 1/3-os szorzót:
1/3 * ∫ u^–4 du =
1/3 * (1/–3) * u^–3 – beszorzol, visszahelyettesítesz, +C
–1/9 * (1 + x^3)^–3 + C