Hogy oldjam meg behelyettesítéssel vagy egyenlő együtthatók módszerével ezeket a feladatokat?


6 feladatból ez a 2 nem ment

[link]

.

[link]


2022. szept. 10. 19:32
 1/8 Pelenkásfiú ***** válasza:

4x + 3y = -4

6x + 5y = -7


A 4-nek és a 6-nak veszed a legkisebb közös többszörösét: 12

Utána beszorzod úgy az egyenleteket, hogy 12 legyen az x együtthatója.



A másik feladatnál nem értem a problémát.

Ott rögtön összeadhatod a két egyenletet és "kiesik" az y.

2022. szept. 10. 19:35
 2/8 anonim ***** válasza:
1. egyenlő együttható, 2. kifejezés
2022. szept. 10. 19:35
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem jön ki nekem egész számra az x-3y-os
2022. szept. 10. 19:40
 4/8 Pelenkásfiú ***** válasza:

3. osztálytól kezdve tört számokkal is tudni kell számolni. :)


De viccen kívül: miért gondolod, hogy egésznek kellene lennie a megoldásnak? Volt valami erre utaló a feladat szövegében?

2022. szept. 10. 19:43
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem, de nekem itt nem jön ki sajna. Tudsz segíteni légyszi?
2022. szept. 10. 19:45
 6/8 A kérdező kommentje:

X=0,5 y=-3.5/3

De ellenőrzésnél nem jó

2022. szept. 10. 19:51
 7/8 Pelenkásfiú ***** válasza:

x - 3y = 4

5x + 3y = -1


Összeadjuk:

6x = 3


Elosztjuk 6-tal:

x = 0,5


Visszahelyettesítjük az elsőbe:

0,5 - 3y = 4

3y = -3,5


Ebből:

y = -7/6


Ellenőrzés:

0,5 - 3*(-7/6) = 4

0,5 + 7/2 = 4

0,5 + 3,5 = 4

4 = 4


5*(0,5) + 3*(-7/6) = -1

2,5 + (-7/2) = -1

2,5 - 3,5 = -1

-1 = -1


Hol rontottad el?

2022. szept. 10. 19:54
 8/8 A kérdező kommentje:
Oooh megvan, a mínusz jelet nem írtam oda. Köszi
2022. szept. 10. 22:55