hogy pontosabban kifejtsem azt nem értem hogyan tudom a vektort pl (3;5) és (-4;2) behelyettesíteni egy képletbe a függvénytáblázatból pl a skaláris szorzat:
ab = |a||b|*cosC
2017. ápr. 13. 09:37
1/3 anonim válasza:
(3*(-4))+(5*2)=√(3^2+5^2)*√((-4)^2+2^2)*cosC
√:gyökvonás
^2:négyzetre emelés
2/3 A kérdező kommentje:
tehát ha jól értem akkor az a a két X-et jelöli míg a b a két Y-t?
2017. ápr. 13. 17:12
3/3 dq válasza:
Nem jól érted.
|v| jelöli a vektor hosszát.
|a| jelöli az 'a' vektor hosszát, |b| pedig a 'b' vektor hosszát.
C-vel jelölik az egyenletben a két vektor által bezárt szöget (ez így nem is igazán egyenlet, C(a,b) kéne hogy legyen írva).
Jelen esetben
|a| = gyök(9+25)
|b| = gyök(16+4) a vektorok hosszai.
C ~ 94,4 fok.
ab pedig
ab = x_a*x_b + y_a*y_b -t jelöli, jelen esetben
ab = 3 * -4 + 5 * 2 = -2