Hogyan tudok behelyettesíteni egy vektort az egyenletbe?


hogy pontosabban kifejtsem azt nem értem hogyan tudom a vektort pl (3;5) és (-4;2) behelyettesíteni egy képletbe a függvénytáblázatból pl a skaláris szorzat:


ab = |a||b|*cosC



2017. ápr. 13. 09:37
 1/3 anonim ***** válasza:

(3*(-4))+(5*2)=√(3^2+5^2)*√((-4)^2+2^2)*cosC

√:gyökvonás

^2:négyzetre emelés

2017. ápr. 13. 11:16
 2/3 A kérdező kommentje:
tehát ha jól értem akkor az a a két X-et jelöli míg a b a két Y-t?
2017. ápr. 13. 17:12
 3/3 dq ***** válasza:

Nem jól érted.


|v| jelöli a vektor hosszát.

|a| jelöli az 'a' vektor hosszát, |b| pedig a 'b' vektor hosszát.


C-vel jelölik az egyenletben a két vektor által bezárt szöget (ez így nem is igazán egyenlet, C(a,b) kéne hogy legyen írva).


Jelen esetben

|a| = gyök(9+25)

|b| = gyök(16+4) a vektorok hosszai.

C ~ 94,4 fok.


ab pedig

ab = x_a*x_b + y_a*y_b -t jelöli, jelen esetben

ab = 3 * -4 + 5 * 2 = -2

2017. ápr. 13. 19:39