Egy függvény adott ponthoz tartozó primitív függvényét kell meghatározni.
Nem írom az elejét, az jó, szóval integrálás után, behelyettesítve ez jött ki:
2*(2-1)^2+7)^1/2, osztva 1/2-del (a törtvonalban nincs benne a legelső kettes)+c= -2
Tudom, hogy hülye lehetek, de 12+c=-2, illetve c=-14 -nek kéne kijönnie, de nekem 10+c=-2, tehát c=-12 jön ki. És nem tudom, mit számolok el. Ez az eredmény tuti jó, mert órán csináltuk.
Köszönöm előre is!
2018. ápr. 12. 08:50
1/3 A kérdező kommentje:
elírtam..., szóval még egyszer az eleje: 2*(2*(-1)^2+7)^1/2 - a többi jó
2018. ápr. 12. 08:52
2/3 anonim válasza:
Akkor nézzük lépésenként;
(-1)^2=1, ezért 2*(2*1+7)^(1/2) / (1/2)
2*1=2, ezért 2*(2+7)^(1/2) / (1/2)
2+7=9, ezért 2*9^(1/2) / (1/2)
9^(1/2)=3, ezért 2*3 / (1/2)
2*3=6, ezért 6 / (1/2)
6 / (1/2) = 6 * (2/1) = 12, tehát az egyenlet: 12+c=-2.
Valószínűnek tartom, hogy 2*3 helyett 2+3-at számoltál.
3/3 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! -1 négyzetének kettőt gondoltam :D
2018. ápr. 12. 12:24