Matek, függvény segítség?


Egy függvény adott ponthoz tartozó primitív függvényét kell meghatározni.


Nem írom az elejét, az jó, szóval integrálás után, behelyettesítve ez jött ki:

2*(2-1)^2+7)^1/2, osztva 1/2-del (a törtvonalban nincs benne a legelső kettes)+c= -2

Tudom, hogy hülye lehetek, de 12+c=-2, illetve c=-14 -nek kéne kijönnie, de nekem 10+c=-2, tehát c=-12 jön ki. És nem tudom, mit számolok el. Ez az eredmény tuti jó, mert órán csináltuk.


Köszönöm előre is!



2018. ápr. 12. 08:50
 1/3 A kérdező kommentje:
elírtam..., szóval még egyszer az eleje: 2*(2*(-1)^2+7)^1/2 - a többi jó
2018. ápr. 12. 08:52
 2/3 anonim ***** válasza:

Akkor nézzük lépésenként;


(-1)^2=1, ezért 2*(2*1+7)^(1/2) / (1/2)

2*1=2, ezért 2*(2+7)^(1/2) / (1/2)

2+7=9, ezért 2*9^(1/2) / (1/2)

9^(1/2)=3, ezért 2*3 / (1/2)

2*3=6, ezért 6 / (1/2)

6 / (1/2) = 6 * (2/1) = 12, tehát az egyenlet: 12+c=-2.


Valószínűnek tartom, hogy 2*3 helyett 2+3-at számoltál.

2018. ápr. 12. 09:34
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! -1 négyzetének kettőt gondoltam :D
2018. ápr. 12. 12:24