Integrálás behelyettesítéssel?


Integrált 5/(x*ln^5*x) ;behelyettesítéshez t=lnx

Az ilyen feladatokat hogyan lehet megoldani? Ha esetleg valaki letudná vezetni ezt nagyon megköszönném.



2020. dec. 8. 18:33
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

t=lnx

x=e^t

dx/dt=e^t

dx=e^tdt


Helyettesítés:

I jelöli az integrál jelét.

I5/(e^t*t^5)e^tdt=I5/(t^5)dt

2020. dec. 8. 18:43