Integrált 5/(x*ln^5*x) ;behelyettesítéshez t=lnx
Az ilyen feladatokat hogyan lehet megoldani? Ha esetleg valaki letudná vezetni ezt nagyon megköszönném.
2020. dec. 8. 18:33
1/1 anonim válasza:
t=lnx
x=e^t
dx/dt=e^t
dx=e^tdt
Helyettesítés:
I jelöli az integrál jelét.
I5/(e^t*t^5)e^tdt=I5/(t^5)dt