Fizika feladatok. Légyszi dogát írunk, és nem értem?

Egy kerékpártömlő szelepe 30kPa túlnyomás hatására nyílik meg. Pumpáláskor a pumpa dugattyúja a levegő összepréselése kezdetén a henger aljától 30cm-re van. Hol áll a dugattyú, amikor az összenyomott levegő kezd beáramlani a szelepen keresztül a tömlőbe? (A tömlőben lévő levegő nyomását kezdetben vegyük azonosnak a külső légnyomáséval: pk=100kPa)
2010. szept. 20. 15:24
 1/1 anonim ***** válasza:

Boyle-Mariotte törvényt kell alkalmazni:


p1*V1=p2*V2


Mivel V arányos a hosszal (l-lel) ezért:


pi*lo=p2*lu


Ebből: lu=(p1/p2)*lo=(100/130)*lo=23,08 cm.

2010. szept. 20. 16:42