Egy kerékpártömlő szelepe 30kPa túlnyomás hatására nyílik meg. Pumpáláskor a pumpa dugattyúja a levegő összepréselése kezdetén a henger aljától 30cm-re van. Hol áll a dugattyú, amikor az összenyomott levegő kezd beáramlani a szelepen keresztül a tömlőbe? (A tömlőben lévő levegő nyomását kezdetben vegyük azonosnak a külső légnyomáséval: pk=100kPa)2010. szept. 20. 15:24
1/1 anonim válasza:
Boyle-Mariotte törvényt kell alkalmazni:
p1*V1=p2*V2
Mivel V arányos a hosszal (l-lel) ezért:
pi*lo=p2*lu
Ebből: lu=(p1/p2)*lo=(100/130)*lo=23,08 cm.