Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Milyen nap volt tegnap, ha...

Milyen nap volt tegnap, ha holnap 10 nappal csütörtököt követő nap után leszünk?

Figyelt kérdés
2022. jún. 27. 09:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Melyik az a lépés, aminél elakadsz?
2022. jún. 27. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A kérdésed második fele kissé sántít, ugyanis félreértelmezhető, kicsit faramuci megfogalmazású.

Számomra az okoz fejtörést, hogy holnap a "csütörtököt követő nap után" leszünk 10 nappal (ebben az esetben egy pénteki napot követő 10.napon leszünk holnap, azaz hétfő), tehát ma vasárnap van, tegnap pedig szombat volt.

Másik értelmezés szerint "csütörtököt követő 10. napon leszünk-e, ekkor holnap vasárnap lesz. Ma szombat van, tegnap pedig péntek volt.


Magát a kérdést ellenőrizzed le, hogy jól tetted-e fel, vagy valami szórendi hiba van-e benne!

2022. jún. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem akadtam el, csak furcsa kérdés volt.

Itt az eredeti a kvízben, még át is alakítottam:

[link]


Melyik nap lenne holnap, ha tegnap 5 nappal szerdát követő nap előtt voltunk?


Szombat

Hétfő

Kedd

Vasárnap


-Az "5 nappal szerdát követő nap" az hétfő

-behelyettesítve: "tegnap hétfő előtt voltunk", ami vasárnap

Tehát tegnap vasárnap volt, ma hétfő van, holnap pedig kedd.

2022. jún. 27. 11:12
 4/6 krwkco ***** válasza:

"Milyen nap volt tegnap, ha holnap 10 nappal csütörtököt követő nap után leszünk?"

Visszafele felfejtve fel kell bontani részmondatokra:

- csütörtököt követő nap = péntek

- holnap 10 nappal valamilyen nap után leszünk = akkor ma 9 nappal valamilyen nap után vagyunk

- ma 9 nappal péntek után vagyunk = ma vasárnap van

- tegnap szombat volt


"Melyik nap lenne holnap, ha tegnap 5 nappal szerdát követő nap előtt voltunk?"

Hasonló módon kell szétbontani. Kérdező (nem más), leírod a megoldást?

2022. jún. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 krwkco ***** válasza:

Kitöltöttem a tesztet a legjobb tudásom szerint és a legjobb tudásom szerint rossz válaszokat írva.

A másodikra is azt írta, hogy egész jó és jelentkezzek az előkészítő képzésre. :o

2022. jún. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 krwkco ***** válasza:

#3

""Melyik nap lenne holnap, ha tegnap 5 nappal szerdát követő nap előtt voltunk?""

Most látom, hogy már írtál választ.

Szerintem:

- szerdát követő nap = csütörtök

- tegnap 5 nappal valamilyen nap előtt voltunk = ma 4 nappal valamilyen nap előtt vagyunk

- ma 4 nappal csütörtök előtt vagyunk = ma vasárnap van

- holnap hétfő lesz


A Te megoldásod:

Az "5 nappal szerdát követő nap" az hétfő.

Szerintem ez téves értelmezés. Ez akkor lenne igaz, ha a feladat így szólna: "tegnap szerdát 5 nappal követő nap előtt voltunk" A legjobban összetartózó szavak a "szerdát követő nap". Az 5 nappal "végrehajtása" csak ezután következik.

2022. jún. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!