Zsoltika3421 kérdése:

Öt egymást követő egész szám összege 245. Melyik a középső szám?

előre is nagyon köszönöm

2021. ápr. 22. 11:16
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

(x-2)+(x-1)+x+(x+1)+(x+2)=245

Ha rákeresel a Google-lel, láthatod a megoldási lépéseket is.

Amúgy x=49.

2021. ápr. 22. 11:22
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A precíz megoldást leírta #1 Válaszoló, így én csak kiegészíteném egy trükkel.

Mivel páratlan számú egymást követő számról beszélünk, ezért a középső érték megegyezik az egymást követő számok átlagával, tehát a feladat felírható úgy is, hogy x=245/5=49

2021. ápr. 22. 11:30
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2021. ápr. 23. 07:36