előre is nagyon köszönöm2021. ápr. 22. 11:16
1/3 anonim válasza:
(x-2)+(x-1)+x+(x+1)+(x+2)=245
Ha rákeresel a Google-lel, láthatod a megoldási lépéseket is.
Amúgy x=49.
2/3 anonim válasza:
A precíz megoldást leírta #1 Válaszoló, így én csak kiegészíteném egy trükkel.
Mivel páratlan számú egymást követő számról beszélünk, ezért a középső érték megegyezik az egymást követő számok átlagával, tehát a feladat felírható úgy is, hogy x=245/5=49
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2021. ápr. 23. 07:36