2021. márc. 22. 10:45
1/3 anonim válasza:
1. számjegy: 3x
2. számjegy: 6x
3. számjegy: 2x
Mivel számjegyek így x=1, a szám 362 az új szám 263, a különbségük 99.
2/3 anonim válasza:
Annyira azért nem bonyolult. Gondolkozz, mik lehetnek a számjegyek? 1 és 9 között válogathatsz, nincs annyi lehetőség.
3/3 anonim válasza:
Legyenek a számjegyek: a, b, c
A szám
N = 100a + 10b +c
A fordítottja
R = 100c + 10b + a
Feltételek
1) Az első számjegy
a = a
2) A második számjegy
b = 2a
3) A harmadik számjegy
c = 2a/3
4) Az eredeti és a fordított különbsége
K = N - R = 99
A számok különbsége
K = 100a + 10b +c - (100c + 10b + a)
Összevonás után
K = 99(a - c)
A 4) feltétel szerint
K = 99(a - c) = 99
vagyis
a - c = 1
Az 1) és 3) feltételt behelyettesítve
a - 2a/3 = 1
a/3 = 1
a = 3
******
Ezzel a számjegyek
a =3
b = 6
c = 2
vagyis a megoldás
N = 362
**********